Nasza oferta

Zbiorniki retencyjne

Zbiorniki retencyjne

Alternatywa dla ośrodków narciarskich

Zbiorniki retencyjne SUPERSNOW to doskonała alternatywa dla ośrodków mających problem z poborem wody.

Badania i rozwój

Firma SUPERSNOW przez wiele lat zdobywała doświadczenie w budowie zbiorników retencyjnych. Zespół wykwalifikowanych ekspertów SUPERSNOW od lat prowadzi badania nad nowymi technologiami, które pozwalają nieustannie udoskonalać zbiorniki retencyjne.

Projektowany od podstaw

Każdy zbiornik jest projektowany indywidualnie od podstaw – tak, aby sprostać największym wymaganiom klientów. Zbiorniki SUPERSNOW są uszczelniane geomembraną EPDM Firestone, co sprawia, że są niezwykle wytrzymałe na wszelkie zewnętrzne czynniki. Każdy zbiornik retencyjny SUPERSNOW jest ogrodzony i wyposażony w specjalny układ napowietrzający, który zapobiega zamarzaniu wody.

W trosce o środowisko

Zbiornik retencyjny SUPERSNOW – oprócz zapewnienia stacji narciarskiej odpowiedniej ilości wody, pozytywnie wpływa na środowisko naturalne – zmniejsza lub w ogóle eliminuje zaburzenia obiegu wody w przyrodzie.

Innowacyjna metoda chłodzenia

Zamarzanie wody w zbiorniku niekorzystnie wpływa na pracę systemu naśnieżania. Tworzący się na powierzchni zbiornika lód jest bowiem izolatorem i zapobiega ochładzaniu się znajdującej się pod nim wody. Optymalna temperatura wody do naśnieżania to 0-2 °C. Ciepła woda, która znajduje się pod powierzchnią lodu, zmniejsza możliwości produkcji śniegu nawet o kilkadziesiąt procent.

Opracowaliśmy metodę chłodzenia wody i zapobiegania zamarzania tafli przez napowietrzanie zbiornika. Powietrze wtłaczane jest przez system rur do zbiornika. Dzięki temu woda wprawiana jest w ruch. Na powierzchni nie zamarza, a falowanie lustra wody zwiększa powierzchnię kontaktu z zimnym powietrzem. W wyniku czego więcej ciepła ucieka do atmosfery.