Nasza oferta

Snowmatic

Snowmatic

Naśnieżanie pod kontrolą

Snowmatic to system komputerowy do zarządzania naśnieżaniem, przygotowany specjalnie według potrzeb każdego klienta. System przeznaczony jest do obsługi armatek automatycznych oraz pompowni. Oprogramowanie ułatwia obsługę całego automatycznego systemu naśnieżania oraz umożliwia podgląd i sterowanie urządzeniami. Użytkownik może przy pomocy programu włączyć, wyłączyć oraz nastawić wszystkie parametry każdej armaty i kontrolować jej pracę podczas naśnieżania.

Inteligentne sterowanie

Inteligentne sterowanie

Oprogramowanie może sterować wydajnością maszyn, pozwala na zdalne sterowanie wszystkimi elementami infrastruktury naśnieżania: armatek śnieżnych, lanc i pompowni, a także stacji meteo, kompresorów, chłodni kominowych i zbiorników wodnych. Dzięki Snowmatic można zdalnie uruchamiać i zatrzymywać armatki śnieżne, sprawdzać ich warunki pracy, np. ciśnienie i temperaturę wody, monitorować status pracy, tj. włączenie, zatrzymanie, oczekiwanie na warunki atmosferyczne itp. oraz zmieniać parametry naśnieżania, np. ustawienie jakości śniegu.

Tryb automatyczny i ręczny

W trybie automatycznym Snowmatic przejmuje kontrolę nad wszystkimi aspektami procesu naśnieżania. Armatki śnieżne i stacje pomp mają możliwość włączenia w określonych godzinach, system zarządza zużyciem wody i energii. W trybie ręcznym wspomaga personel i pomaga w prowadzeniu procesu naśnieżania z pomieszczenia kontrolnego, minimalizując czasochłonność i konieczność wyjścia i pracy na stoku przy maszynie. Snowmatic zapewnia także kierownictwu informacje na temat procesu naśnieżania i zużycia zasobów.

Statystyki

Oprócz monitoringu systemu oprogramowanie prowadzi w czasie rzeczywistym statystykę warunków pogodowych, parametrów wody i zdarzeń. Z automatycznym systemem naśnieżania możemy połączyć się przy pomocy Internetu. Zarządzanie systemem naśnieżania może odbywać się z dowolnego miejsca na świecie.

Łączność

Snowmatic działa na komputerze PC, który jest również używany jako stacja operatora. Wszystkie armatki śnieżne i stacje pomp mają sterownik, który jest odpowiedzialny za ich działanie. Te sterowniki są połączone z komputerem Snowmatic w sieci komputerowej. Sieć może być siecią przewodową tj. Ethernet lub światłowód lub bezprzewodową. Snowmatic wykorzystuje sieć do komunikowania się z każdą armatką śnieżną i stacją pomp, a także innymi elementami infrastruktury, które są przystosowane do pracy w sieci.