Serwis

Zakres

Zakres

Usługi serwisowe SUPERSNOW

Po sezonie warto zadbać o sprzęt, by był gotowy na kolejny sezon. Z myślą o tym przygotowaliśmy ofertę prac diagnostycznych i serwisowych realizowanych przez nasz serwis w zakresie systemów pompowych.

Pompownia jest sercem systemu naśnieżania Twojego ośrodka narciarskiego. W głównej mierze jej prawidłowemu funkcjonowaniu zawdzięczamy idealne warunki na stoku, dlatego warto zadbać o jej sprawne i długotrwałe funkcjonowanie, które zapewnią regularne przeglądy oferowane przez serwis Supersnow. Nie czekaj do ostatniej chwili, skontaktuj się z nami już dziś, a nasi wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści zadbają o spokojny start nowego sezonu!

Zlecenie wykonania przedsezonowego przeglądu lub awarię urządzenia można zgłaszać:

Zakres prac diagnostycznych i serwisowych wykonywanych przez naszych specjalistów obejmuje:

Pomiary częstotliwości drgań

Każda maszyna będąca w ruchu generuje drgania. Jeśli jednak ich wartości przekraczają dopuszczalne limity mogą mieć negatywny wpływ na pracę urządzenia. Dlatego wczesne wykrywanie tego typu odchyleń ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia niezakłóconej pracy parku maszynowego. Dzięki regularnym pomiarom można zdiagnozować nieprawidłowości i przeprowadzić działania naprawcze, jeszcze zanim dojdzie do poważnego pogorszenia stanu urządzenia i awarii.

Kontrolę osiowości zestawów pompowych

Laserowe osiowanie urządzeń jakie przeprowadzamy ma na celu zmniejszenie zużycia sprzęgieł, łożysk i uszczelnień raz zredukowanie poboru energii elektrycznej. Pozwala również na wczesne wykrycie uszkodzeń i zapobiegnięcie ich pogłębieniom.

Kontrolę poprawności działania aparatury pomiarowej i układu sterowania

Prace w zakresie kontrolno - pomiarowym dotyczą wykonania czynności niezbędnych do oceny stanu technicznego, parametrów eksploatacyjnych, regulacji i sprawności urządzeń instalacji.

Sprawdzenie i dokręcenie poluzowanych zacisków elektrycznych

Dzięki powierzeniu napraw i konserwacji najlepszym fachowcom mamy pewność, że nasza instalacja elektryczna nie stworzy zagrożenia pożarowego.

Sprawdzenie poprawności pracy i wydajności pomp

Jednym z najważniejszych parametrów jest wydajność pompy, czyli objętość cieczy, która zostaje przepompowana w określonym czasie. Zadbamy o to, by wydajność Twoich pomp zawsze była na odpowiednim poziomie.

Sprawdzenie uszczelnień oraz ich ewentualną wymianę

Serwisusjemy pompy z uszczelnieniami mechanicznymi, jak i sznurowanymi. Skontaktuj się z nami w celu optymalnego doboru uszczelnienia.

Diagnostykę łożysk oraz ich wymianę w razie konieczności

Uszkodzenie łożyska jest najczęstszą przyczyną awarii. Najlepszym sposobem na uniknięcie awarii jest zastopowanie procesu zużywania się łożysk. Dobór, montaż i smarowanie łożyska są podstawowymi warunkami wpływającymi na jego prawidłową i długotrwałą pracę.

Inne niezbędne prace