Aktualności

Polski Fundusz Rozwoju inwestuje w SUPERSNOW SA

Polski Fundusz Rozwoju SA zawarł umowę inwestycyjną ze spółką SUPERSNOW SA. W wyniku transakcji PFR obejmie 45% udziałów w kapitale zakładowym Spółki w formie podwyższenia kapitału, a środki pozyskane przez nią w ramach transakcji zostaną przeznaczone na dalszy rozwój innowacyjnych produktów oraz kontynuację dynamicznej ekspansji na rynkach zagranicznych.

- SUPERSNOW to kolejna po PKL inwestycja w obszarze rozwoju infrastruktury sportowej i turystycznej. To innowacyjna spółka posiadająca własną technologię oraz ambitne plany ekspansji zagranicznej, które będziemy wspierać w najbliższych latach. - powiedział Paweł Borys, Prezes Zarządu PFR.

SUPERSNOW SA jest jednym z trzech w Europie oraz pięciu na świecie wiodących producentów armatek śnieżnych oraz kompleksowych systemów naśnieżania, sprzedającym swoje produkty w ponad 20 krajach. W ciągu ostatnich kilku lat, w celu wzmocnienia rozwoju biznesu na rynkach eksportowych, Spółka utworzyła dwa podmioty zależne - SUPERSNOW GMBH (Roppen, Austria) posiadające nowoczesne centrum serwisowo-dystrybucyjne oraz SUPERSNOW SRL (Rumunia). Grupa zatrudnia ponad 140 osób.

- Mając na uwadze unikalne przewagi konkurencyjne naszych produktów, które przez ostatnie lata zyskiwały uznanie kolejnych ośrodków narciarskich w Europie, jestem przekonany, że dołączenie do struktury akcjonariatu tak renomowanego i silnego kapitałowo partnera jakim jest PFR rozpoczyna dla SUPERSNOW nowy etap rozwoju na światowych rynkach. Dobry produkt w połączeniu z silną bazą kapitałową, wsparty naszym wieloletnim doświadczeniem branżowym, pozwala patrzeć w przyszłość z dużym optymizmem – skomentował Damian Piotr Dziubasik, akcjonariusz i Przewodniczący Rady Nadzorczej.

SUPERSNOW to firma z ponad 20-letnią tradycją. Jej produkty wyróżniają się na tle konkurencji m.in. wysoką efektywnością energetyczną oraz jakością usług serwisowych, co umożliwia konsekwentną realizację założonej strategii rozwoju - zarówno umacniając pozycję w krajach CEE (m.in. Polska, Czechy, Słowacja), jak też rozwijając sprzedaż na kluczowych rynkach zagranicznych (m.in. kraje alpejskie).

- Spółka rośnie w siłę. Mocny nowy akcjonariusz, niezachwiane wsparcie Rodziny Dziubasików, dobry produkt światowej klasy, rynki z dużym potencjałem rozwoju. I przede wszystkim zdolna, pracowita i wytrwała załoga SUPERSNOW. Finalizacja procesu pozyskania inwestora jest dla nas otwarciem nowego rozdziału: chcemy tworzyć coraz lepsze urządzenia, konstruować coraz bardziej zaawansowane systemy naśnieżania, budować i wzmacniać pozycję spółki na nowych oraz istniejących rynkach. Korzystając z okazji, dziękuję za istotne wsparcie doradcze w procesie pozyskania inwestora kapitałowego zespołowi Final Milestone Corporate Finance Advisory oraz kancelarii prawnej KRLZ – skomentował Bartłomiej Sięka, Prezes Zarządu.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Naszymi priorytetami są: inwestycje infrastrukturalne, innowacje, rozwój przedsiębiorczości, eksport i ekspansja zagraniczna polskich przedsiębiorstw, wsparcie samorządów, realizacja programu Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz obsługa inwestycji zagranicznych. Zapewniamy skuteczną koordynację programów rozwojowych na bazie jednolitej strategii i zintegrowanych kanałów kontaktu z przedsiębiorcami, samorządami i klientami indywidualnymi.

Poprzez fundusze PFR pełni rolę inwestora kapitałowego dostarczającego długoterminowego finansowania dla rentownych projektów, realizowanych w wybranych sektorach gospodarki, w tym m.in. energetyki, węglowodorów, transportu, infrastruktury samorządowej, infrastruktury przemysłowej oraz infrastruktury telekomunikacyjnej.

Więcej informacji na stronie www.pfr.pl