Aktualności

PREZYDENT RP ANDRZEJ DUDA Z WIZYTĄ U SUPERSNOW

W dniu 27 marca 2019 roku firmę SUPERSNOW S.A. z podhalańskich Maniów spotkało duże wyróżnienie. Ku zaskoczeniu większości pracowników, siedzibę polskiego producenta armatek śnieżnych oraz systemów naśnieżania odwiedził Prezydent RP Andrzej Duda. Zaskoczenie było tym większe, że wizyta miała charakter spontaniczny i była pokłosiem zaangażowania SUPERSNOW S.A. w organizację zawodów inaugurujących Puchar Świata FIS w skokach narciarskich, która miała miejsce w Wiśle w dniach 17-18 listopada 2018 roku. Przypomnijmy, że SUPERSNOW S.A. to jedyna Polska firma, która dzięki swojej opatentowanej technologii All Weather Snow (AWS), potrafi wyprodukować śnieg w dodatnich temperaturach. Do naśnieżenia skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince wykorzystano 2 urządzenia AWS, które wyprodukowały łącznie ok. 1600 m3 śniegu na potrzeby tego wydarzenia.

Prezydent Andrzej Duda wyraził ogromne uznanie dla polskiej firmy. Podkreślił jej dużą wartość jako firmy rodzinnej, o lokalnym charakterze, co w dobie globalizacji ma ogromne znaczenie dla rozwoju regionalnego (przyp. red. SUPERSNOW S.A., która należy do Grupa Kapitałowej należącej do rodziny Dziubasików zatrudnia łącznie prawie 400 osób). Głowa Państwa znana jest ze swojego zamiłowania do narciarstwa alpejskiego, stąd wynika zapewne szczególne zainteresowanie firmą SUPERSNOW i jej produktami.

- Nie spodziewałem się, że Pan Prezydent będzie tak szczegółowo dopytywał o parametry techniczne naszych produktów – skomentował Damian Piotr Dziubasik – Prezes Zarządu SUPERSNOW S.A. – wyrażał ogromne zainteresowanie praktycznie każdym elementem systemu naśnieżania. Pytał o wydajność urządzeń, średnicę rur, a nawet zapotrzebowanie na energię elektryczną. Łatwo dało się zauważyć, że ta tematyka jest mu bliska – podkreślił z nieukrywanym uśmiechem Dziubasik.

Zwiedzanie nowoczesnego zakładu produkcyjnego było połączone z odwiedzinami w części biurowej, w której projektowane są wszystkie urządzenia. Prezydent RP Andrzej Duda szczególnie dużo swojego czasu przeznaczył na jeden z najciekawszych w firmie działów, czyli R&D (przyp. red. Research and Development). To pilnie strzeżony sektor, w którym projektowane, testowane, a następnie wdrażane są najnowocześniejsze rozwiązania i patenty.

– Jesteśmy firmą innowacyjną. Staramy się nie tyle nadążać za rozwiązaniami stosowanymi na świecie, ale przede wszystkim je wyprzedzać – z dumą podkreślił Prezes Zarządu SUPERSNOW S.A. – Stosujemy własne, opatentowane rozwiązania i jesteśmy, jak to Górale, bardzo ambitni.

Zakończenie spotkania odbyło się przy wspólnym poczęstunku. Nie obyło się bez porównań pomiędzy polskimi stacjami narciarskimi a rozwiązaniami kompleksowymi, które stosują najnowocześniejsze ośrodki na świecie. – Mimo mojej wielkiej miłości do nart, mam świadomość gdzie jesteśmy z rozwojem naszej rodzimej infrastruktury, i wiemy dokąd zmierzamy. Chcielibyśmy mieć w Polsce coraz więcej ośrodków narciarskich o najwyższych światowych standardach. Mam nadzieję, że między innymi dzięki takim firmom jak SUPERSNOW będziemy rozwijać ten obszar jeszcze szybciej – podsumował spotkanie Andrzej Duda, Prezydent RP.