Aktualności

OSKAR SCHENK W SUPERSNOW

Wzmocnienie obecności Supersnow na rynku alpejskim z sercem i know-how. Oskar Schenk przejmuje kierownictwo w SUPERSNOW Austria.

Oskar Schenk powraca do przemysłu zimowego po 18-miesięcznej nieobecności. W pierwszych dniach stycznia 2019 ten doświadczony menadżer objął kierownictwo austriackiego oddziału firmy SUPERSNOW - polskiego producenta systemów naśnieżania. Swój powrót do branży, sam zainteresowany wyjaśnia jako chęć pomocy innowacyjnej polskiej firmie w dynamicznym rozwoju na rynkach alpejskich.

Od lipca 2007 r. do czerwca 2017 r. Oskar Schenk był menadżerem sprzedaży i członkiem zarządu producenta ratraków PRINOTH, a także przejął współzarządzanie austriacką spółką zależną w Telfs. W tej roli udało mu się zbudować międzynarodową sieć klientów i partnerów w branży infrastruktury zimowej. Dla Supersnow nowy, tak istotny członek kadry menadżerskiej, pojawił się we właściwym czasie. Dzięki takim wzmocnieniom oraz otwarciu siedziby Supersnow GesmbH w Roppen (A) głównym celem firmy jest wzmocnienie obecności na rynku w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i we Włoszech oraz zapewnienie klientom specjalistycznej obsługi z lokalnego rynku.

SUPERSNOW GesmbH, Roppen (A)
Na zdjęciu (od lewej): Damian Piotr Dziubasik - Prezes Zarządu SUPERSNOW S.A., Oskar Schenk, Rafał Topolski, Jacek Dulba (od lewej).


Polska firma rodzinna SUPERSNOW jest jednym z wiodących producentów armatek śnieżnych i kompletnych systemów naśnieżania w Europie Wschodniej. W ciągu ostatnich 20 lat stała się zdecydowanym liderem rynku w tym regionie. Innowacyjna gama armatek śnieżnych oraz systemów naśnieżających gwarantuje najwyższą jakość śniegu i zapewnia wyjątkowe wrażenia na stokach. Oprócz produkcji urządzeń naśnieżających rodzina Dziubasików prowadzi od 1983 roku własny ośrodek narciarski w Białce Tatrzańskiej wraz z obiektami hotelowymi i SPA. W 2017 r. Grupa kapitałowa należąca do rodziny wygenerowała skonsolidowane wyniki sprzedaży na poziomie 54,3 mln Euro. Grupa zatrudnia obecnie 378 osób na całym świecie.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

  • Język niemiecki - Oskar Schenk, CEO SUPERSNOW - Roppen (A); ; +43 664 391 2440
  • Język polski – Tomasz Palusiński, Marketing Manager – Maniowy (PL); ; +48 519 751 678