Aktualności

"MAŁE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE" W SŁOWENII

Organizatorzy międzynarodowych zawodów w narciarstwie alpejskim, we współpracy z Międzynarodową Federacją Narciarską, Krajowymi Federacjami Narciarskimi oraz z lokalnymi społecznościami, już od ponad 50 lat organizują zawody narciarskie dla dzieci z całego świata.

W tym roku odbyła się ich kolejna edycja. W dniach 8-10 lutego 2019 r. w miejscowości Škofja Loka na Słowenii ponad 250 dzieci w wieku 12-16 lat z ponad 30 krajów z całego świata rywalizowwało w tych widowiskowych zawodach. Ale nie rywalizacja jest tutaj najważniejsza. Organizatorzy za jeden z główych celów stawiają sobie motywowanie dzieci i umożliwienie im aktywnego uprawiania sportu.

Biorąc pod uwagę udział zawodników z tak wielu krajów, a także późniejsze wyniki zawodników w zawodach Pucharu Świata, zawody Pokal Loka możemy śmiało określić mianem "Małych Igrzysk Olimpijskich".

W organizacji tegorocznej edycji zawodów uczestniczyła także firma Supersnow. Organizatorzy stanęli przed wyzwaniem technicznym – z roku na rok w mieście Škofja Loka spada coraz mniej naturalnego śniegu. I tu z pomocą przyszedł nasz regionalnyn przedstawiciel działający na terenie Słowenii, a także armatki od Supersnow. Wyprodukowano odpowiednią ilość technicznego śniegu o bardzo dobrej jakości, dzięki czemu zawody przebiegły bez żadnych komplikacji.