Aktualności

KOLEJNA EDYCJA GARMIN WINTER SPORTS FESTIVAL

W miniony weekend Białka Tatrzańska była niekwestionowaną stolicą freestyle'u. Przez 3 dni na specjalnie przygotowanej skoczni narciarskiej mieliśmy okazję obejrzeć zapierające dech w piersiach wyczyny na nartach, snowboardzie i rowerach, które odbywały się w ramach trzech konkursów: Puchar Europy FIS w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air, Mistrzostwa Polski we Freeskiingu i przystanek rowerowego pucharu świata FMB World Tour.

Impreza swoją historią sięga roku 2004 – to wtedy odbyła się jej pierwsza edycja, wtedy jeszcze na stokach w Zieleńcu. Przez 16 ostatnich lat stała się ona rozpoznawalna w całym świecie, co potwierdza fakt, że w tegorocznej edycji rywalizowali ze sobą uczestnicy z prawie 15 krajów świata. Po raz 6 zawody zostały rozegrane na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.

W przygotowaniach do eventu brała udział także firma Supersnow. Imponującą skocznię udało się zbudować dzięki pracy armatek 900 Automatic, które wyprodukowały ponad 8.000 m3 technicznego śniegu. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! Lista zwycięzców dostępna na stronie wydarzenia: http://wintersportsfestival.pl