Aktualności

INAUGURACJA 42. PUCHARU ŚWIATA W WIŚLE

Już po raz czwarty, skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle, przypadł zaszczyt przeprowadzenia inauguracyjnego konkursu cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Oznacza to, że ponownie organizatorom przyszło zmierzyć się z problemem jesiennej aury, niekoniecznie sprzyjającej sportowi wymagającemu dużej ilości śniegu.

Wisła-Malinka od 2013 roku gości najlepszych skoczków na świecie. Nie inaczej będzie tej jesieni. Emocje rozpoczną się już w piątkowe popołudnie, 20 listopada, kiedy to odbędą się oficjalny trening oraz kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata, który rozegra się w niedzielę, 22 listopada o godzinie 16:00. Sobotnią przerwę między indywidualnymi zmaganiami wypełnią nam przeżycia związane ze startem Polaków w konkursie drużynowym, których start planowany jest na godzinę 16:00.

Mimo iż do rozpoczęcia rywalizacji pozostały niespełna trzy tygodnie, przygotowania do ich pomyślnego przebiegu trwają już od 11 października. Firma Supersnow, wieloletni partner zawodów w Wiśle, sukcesywnie pracuje nad powiększaniem zasobów śniegu technicznego, by stworzyć idealne warunki dla skoczków. Najważniejszą rolę w tym procesie odgrywa urządzenie AWS (All Weather Snow) pozwalające na wytwarzanie śniegu w wysokich temperaturach oraz materiał termoizolacyjny chroniący wyprodukowany śnieg przed destrukcyjnym wpływem ciepła.

W zeszłym roku indywidualny konkurs zakończył się zwycięstwem Daniela André Tande, z kolei w zawodach drużynowych zwyciężyli Austriacy. Polscy kibice mogli cieszyć z wywalczonego dwukrotnie najniższego stopnia podium.

W oczekiwaniu na pierwsze skoki poniżej relacja fotograficzna z przygotowań.